• VYHLEDAT
Motorkářský bavlněný šátek 90x90c
Motorkářský bavlněný šátek 90x90c
Dětská zástěra, zástěrka klasik st
Dětská zástěra, zástěrka klasik st
- Galanterie - » Výplně a náplně

Špaldové slupky 1 kg BIO kvalita

Špaldové slupky 1 kg BIO kvalita
Špaldové slupky mají výborné mikromasážní účinky a tvarovou poddajnost - používají se jako výplň polštářů, podsedáků, relaxačních podložek, matrací a dětských hraček.
Výrobce ČESKÝ VÝROBCE
Dostupnost Skladem
Kód položky 790806-1000
Cena bez DPH 65,22 CZK
DPH 15 %
Cena s DPH 75,00 CZK
ks
  • Podrobný popis
Špaldové slupky mají výborné mikromasážní účinky a tvarovou poddajnost - používají se jako výplň polštářů, podsedáků, relaxačních podložek, matrací a dětských hraček.
Špaldové slupky, stejně jako pohankové, velice dobře akumulují teplo - můžete je nahřát na sluníčku, v troubě nebo na topení a naakumulované teplo využít při bolestech břicha, menstruačních bolestech, bolestech hlavy, při zablokování páteře, krku, přinášejí úlevu při dně, revmatických bolestech končetin a kloubů, předcházejí tvorbě křečových žil; ... Nachlazené naopak pomáhají snížit horečku nebo ulevit od spálenin.

Výhody špaldových slupek : jsou vhodné pro každodenní použití. Jsou elastické a tvárné. Velmi dobře se přizpůsobí tvaru vašeho těla, neztrácí objem, jsou 100% přírodní.

Na rozdíl od slupek pohankových jsou lehčí a pružnější, proto se více hodí k náplni větších polštářků.

Slupky jsou volně balené v sáčku dle objednaného množství.

Cena uvedená za 1 kg. V nabídce i jiné balení.

ORIENTAČNÍ MNOŽSTVÍ - POUŽITÍ:

250g ... vhodné na 1 malý špaldový polštářek ( cca 29x17 nebo 25x25cm ) nebo hračku.

500g ... vhodné na 2 malé nebo 1 větší špaldový polštářek ( cca 28x37cm ) nebo na dosypání špaldových sedáků, vašich hraček atd.

1kg ... vhodné balení pro vaše drobné tvoření, na cca 3-5 menších výrobků ( polštářky, hračky, rehabilitační podložky,...)
Pro zajímavost:
Účinky špaldových BIO slupek

posilují imunitní systém, mají uklidňující účinek a působí antidepresivně;
přinášejí úlevu při dně, revmatických bolestech končetin a kloubů, předcházejí tvorbě křečových žil;
výrobky se špaldovými slupkami obsahují vysoké procento křemíku a proto působí k odrušení negativní energie i proti geopatogenním zónám.

Výrobky jsou vhodné pro každodenní používání a je možné jej nahřát na tělesnou teplotu na topení či na sluníčku a přiložit na bolavé místo: např. bolestivé klouby, na kolena, ztuhlé šíjové svaly tak jako pohankou plněné výrobky. Špaldové slupky udržují teplotu a příjemně uvolňují postiženou oblast. Plevy také jemně masírují zátylek. Schopnost uskladňovat vzduch umožňuje jejich dobré nahřívání na kachlových kamnech, radiátorech, nejlepší je ovšem polštářek nahřát na slunci. Naakumulovaná energie je pak dále předávána lidskému tělu. Špaldové plevy mají z plnicích materiálů nejlepší podpěrné vlastnosti. Další jejich zvláštností je také to, že pojmou v noci tělesný pot, odvádí nadbytečné teplo a vytvářejí příjemné klima na spaní. Obsahují vysoké procento kyseliny křemičité a též napomáhají tvorbě chrupavek (zejména u dětí).

Špalda (Triticum Spelta) je druh rozpadavé pšenice. Byla pěstována v Evropě již před 8 000 lety, pěstovali ji Egypťané, Keltové i Germáni. Později ustoupila šlechtěné pšenici, která vykazovala vyšší výnosy.

V současnosti je špalda považována za zdravější alternativu šlechtěné pšenice, s vyšším podílem minerálních látek a bílkovin. Vzhledem ke své minimální reakci na hnojení umělými hnojivy, značné odolnosti proti škůdcům, chorobám a nepřízni počasí je vhodnou a často využívanou plodinou v ekologickém (organickém) zemědělství. Známé je např. jídlo tzv. špaldoto, připravené podobně jako rizoto. Ze špaldy se také vyrábí kávovina jako zdravá náhražka kávy. Ve Švýcarsku se používá jako sladová přísada (Dinkel Einsiedler bier).